Kontaktujte mě na 728 246 007 nebo na info@webnovak.cz

AdBlock

Vypnutí otravných reklam na internetu

Vypnutí reklam na internetu Adblock

Jsem přesvědčen, že patříte mezi ty, kteří milují reklamu tak jako já. Hlavní kanály, které jsou reklamami přeplněné, jsou televize a internet. Jak se jich zbavit je velice jednoduché a levné.

  1. Televize – prostě se na ni nedívat a dát ji někomu jako dárek
  2. Internet – rozšíření AdBlock pro všechny nejvíce používané prohlížece

A tuto šikovnou vychytávku bych Vám chtěl představit.

Adblock je obecné označení pro různá rozšíření webových prohlížečů, která umožňují blokování částí obsahu webové stránky, zejména reklam.

Blokováním se může snížit velikost přenášených dat, což by v důsledku zrychlilo načítání stránky uživateli. Webová stránka se bez reklam může stát více přehlednou, protože neobsahuje potenciálně rušící prvky, které Vám překrývají nebo posunují obsah (např. bannery)

Někteří lidé považují používání těchto rozšíření za amorální, protože provoz stránek je většinou hrazen z výdělků ze zobrazovaných reklam. Podle mě to za amorální hlavně považuje provozovatel webu a návštěvníkovi je to jedno. Dokud se teda nevymyslí zákon, že nám to jedno nebude.  Paradoxem je, že google dovolí na svém prohlížeči toto rozšíření, ale sám proti nezobrazování reklam bojuje. Něco nasadí, funguje to, AdBlock nasadí novou verzi a google může začít znovu.

V současnosti existují dvě různá rozšíření a to AdBlock a Adblock Plus. Ikdyž se jmenují stejně, tak historii v blokování reklam odstartoval Adblock Plus na Firefoxu a postupně se rozšiřoval. Jelikož jeden vývojář nemohl čekat na rozšíření do Chromu, vyvinul Adblock a ten vypustil do světa a nyní patří v Chrome rozšíření mezi nejstahovanější.

Otázkou se nabízí, který z nich použít? Na internet se dozvíte klady a zápory, který použít, protože každý pracuje jinak, ale vesměs dělají to samé. Já osobně používám oba dva a za tu dobu jsem nezaznamenal nějaké zpomalení nebo problémy se zobrazením obsahu.

Instalaci budu ukazovat pouze na Google Chrome. Zkoušel jsem Operu, Firefox, Internet Explorer jsem fakt nezkoušel, ale Google Chrome mi přijde fakt výborný a nějak mi přirostl k srdci. Který internetový vyhledávač používáte nejčastěji?

Instalace prohlížece Google Chrome

chrome1Zde klikněte na Přijmout a instalovat

chrome2

Pokud Vám vyskočí windows potrzení, tak dejte ANO a pak začne stahování prohlížeče

chrome6Po úspěšné instalaci se automaticky otevře prohlížeč s přihlášením. Pokud máte google účet, tak se doporučuji přihlásit. Synchronizují se Vám záložky a nastavení.

chrome7Pokud si chcete upravit motiv, tak vlože do linku stránku níže.

URL Výběr motivu

Já například používám Motiv Porsche

To jsem si ukázali instalaci prohlížeče Google Chrome. Nyní se tedy vrhneme na instalaci rozšíření pro tento webový prohlížeč. Instalovat budeme obě dvě rozšíření, Adblock i AdBlock Plus

Instalace rozšíření AdBlock

chrome8

Existují dva způsoby, jak se dostat k rozšíření:

1. Do Vašeho URL linku vložte nebo klikněte na následující odkaz:
https://chrome.google.com/webstore

2. Vpravo klikněte na Nastavení (tři čárky) – Nastavení – Rozšíření a úplně dole klikněte na Získat další rozšíření

chrome9 Vlevo do vyhledání zadejte AdBlock. Vyjede Vám více odkazů a ty naše jsou ty nejstahovanější.

Zde klikněte na Přidat do Chromu u AbBlock

chrome10 Vyskočí okno, kde klikněte na Přidat rozšíření

chrome11Po úspěšné instalaci se automaticky otevře prohlížeč se stránkou AdBlocku. Tu můžete klidně zavřít.

chrome12 Proveďte stejné operace jako u Adblock.

V rozšíření klikněte Přidat do Chromu, a poté Přidat rozšíření.

Po úspěšné instalaci se otevřou stránky Adblock Plus, které můžete zavřít.

chrome14chrome13

Rozdíl vlevo a vpravo je znatelný.

chrome16chrome15V pravé části obrazovky nově vidíte nainstalovaná rozšíření. Pokud kliknu na jeden z nich, vyjede roletka s informacemi.

Třeba nyní jsem na idnes.cz a AdBlock skryl na této stránce 5 reklam a 26 od té doby, co ho mám nainstalovaný.

Pokud chci na nějaké stránce povolit reklamy tak u Adblock Plus kliknu na Povoleno a nastaví se Zakázáno, u AdBlock kliknu na Nepoužívat na této stránce (pouze www.idnes.cz) nebo Nepoužívat na této doméně (všechny, které obsahují idnes)

chrome17Pokud by jste se rozhodli rozšíření odstranit, tak se se proklikněte v pravo přes tři čárky na Nastavení – Rozšíření. Zde vidíte, co máte nainstalováno. Buď je můžete Zneaktivnit nebo Odinstalovat.

To by bylo k instalaci vše. Pokud máte jakékoliv dotazy, tak mi můžete napsat. Díky za zhlédnutí